Vestuvės namuose
Mąstote apie vestuvių pokylį namuose? Tai puiki mintis, tačiau neapsigaukite klaidingai skaičiuodami tiek išlaidas, tiek savo galimybes. Vadovaukitės žemiau išdėstytais punktais, kad užtikrintumėte, jog Jūsų vestuvių šventė bus įsimintina dėl teigiamų priežasčių. Teisingai apgalvojus visus niuansus ir sudėliojus sprendimus į savo vietas, galite susikurti svajonių šventę ten, kur užaugote, gyvenote ir buvote apsupti mylimiausių žmonių, net jei tai ir brandus senelių obelų sodas, kuriame vaikystėje mėgote karstytis.

  • Kokios išlaidos įskaičiuotos?

Reikėtų nepamiršti, kad net jei ir pavyks pigiau pasigaminti ar užsisakyti maistą nei mokėtumėte už jį restorane, nepavyks sutaupyti ant reikalingų baldų bei aksesuarų nuomos, tokių kaip kėdės, stalai, staltiesės. Jei šventę organizuosite lauke, papildomai prireiks pavėsinės, bei šildytuvų, kad netikėtai nepakliūtumėte į Lietuvoje taip greitai besikeičiančių orų žabangus. Pagal šventės dydį ir vietos pasirinkimą, reikės pasirūpinti ir apšvietimu, grindimis bei aptarnaujančiu personalu. Nepamirškite apskaičiuoti kiek laiko paskirsite visų detalių suderinimui, suvežiojimui, nes čia taip pat susidarys nemažos išlaidos.

  • Ar bus pakankamai vietos?

Peržiūrėkite svečių sąrašą ir palyginkite su erdvės galimybe. Ar bus patogu susikviesti visus svečius, kurių pageidaujate, kad visiems būtų komfortabilu? Ar galėsite skirti kambarį ar atskirą erdvę Dj ar muzikos grupei? Nepamiršktie apgalvoti ir šokių aikštelę. Tam, kad būtų jauku ir patogu, būtinai apsvarstykite ir vėdinimo galimybę (ypač vasaros metu) bei apsaugas nuo uodų.

  • Ar oras bus lemiamas faktorius?

Jei planuojate šventę atviroje erdvėje, kaimo sodyboje ar kitur, kur oras gali lemti vienokią ar kitokią svečių aprangą, nepamirškite to paminėti kvietimuose, kad damos pasirinktų tinkamą avalynę, o ir visi svečiai jaustųsi patogiai. Nepamirškite ir skėčių bei lietpalčių, kad žmonės galėtų be didelio vardo judėti nesant po pastoge.

  • Kaip sukursite šventės unikalumą?

Tam, kad susirinkimas namuose ir susėdimas prie stalų neprimintų eilinės giminės šventės, pasikvieskite į pagalbą dekoratorius, kurie padėtų įnešti unikalumo, jaukumo ir šventiškumo nuotaiką. Reikėtų gerai apgalvoti tinkamas detales ir priemones, kurios nenutoltų nuo namų aplinkos, atspindėtų Jus ir Jūsų šeimą, bet tuo pačiu būtų labai šventiška ir gražu. Jei santuokos ceremonija taip pat vyks Jūsų namuose, nepamirškite apgalvoti kaip tą vietą galite panaudoti pokyliui.

  • Ar rasite poilsio kampeliį?

Be abejonės, tiek svečiai, tiek Jūs patys bent minutei norėsite pabėgti nuo viso šurmulio, tad reikėtų nepamiršti apgalvoti tokios poilsio zonos, tinkamos ir svečiams. Nebijokite prieš šventę pasisamdyti žmogaus profesionalo, kuris tam numatytą vietą išvalytų iš pagrindų. Juk Jūs norite pasirūpinti savo svečiais visapusiškai, o patys dažnai nepastebime savo namuose to, kas krenta į akis pirmą kartą pas Jus viešinčiam žmogui.

  • Kaip dėl automobilių?

Jei visi svečiai planuoja atvykti su nuosavais automobiliais, apsvarstykite galimybes kur ir kaip galės juos sustatyti, kad nesukeltų problemų nei pravažiuojantiems, nei kaimynams. Jei palaikote puikius santykius su jais, o svečių turėsite tikrai nemažai, paprašykite pagalbos išnuomojant savo kiemus automobilių parkavimui.

  • Kokie kiekiai?

Jei tokio tipo ir masto šventę organizuojate pirmą kartą, būtinai pasitarkite su profesionalais (aptarnaujančiu personalu ar parduotuvės konsultantų) dėl kiekių perkant tiek alų, vyną, kitą alkoholį, tiek ir patiekalus saldžiam stalui. Dažna jaunųjų klaida – per dideli kiekiai prisipirktų gėrimų. Taip, pasakysite geriau per daug nei per mažai, tačiau reikėtų įvertinti tą kiekį skaičiuojant vestuvių išlaidas nei, kad paskui likusiu alkoholiu galėtumėte atšvęsti ir popierines vestuves.

  • Kas viską sutvarkys?

Labai kruopščiai visi apgalvoja kas ir ką darys ruošiantis šventei, tačiau reikėtų nepamiršti pasidalinti ir pareigomis kas už ką bus atsakingas kai šventė pasibaigs. Kad išvengtumėte po šventinių nesklandumų, aptarkite visos aplinkos sutvarkymą, išnuomotų daiktų grąžinimą, dekoro išmetimą ar tiesiog sandėliavimą iš anksto. Tai gali atrodyti labai lengva užduotis, bet patikėkite, visi po pilnos įspūdžių dienos ir šokių nakties norėsite kuo greičiau susitvarkyti ir griūti į minkštą guolį pailsėt.

Tad sėkmės planuojant!

Susijusios temos:

Vestuvių planuotojos konsultacija, Vestuvių idėjos, Išvykstamoji ceremonija, Vestuvių temos, Vestuvių spalvos