Vestuvių dekoras – kas tai?
Kartą perskaičiau vienos nuotakos pagalbos šauksmą ir susimąsčiau. Kaip mes skirtingai suprantame kas yra vestuvių dekoras! Ir nutariau papasakoti kaip aš jį suprantu, kuo vadovaujuosi ir ko linkiu išvengti dekoru besirūpinant savarankiškai. Mano giliu įsitikinimu, vestuvių dekoras tai ne pavienių elementų įgyvendinimas kaip antai reikia papuošti tik vestuvių salę ar dar geriau, tik salėje esančius stalus. Tai gausybės tarpusavyje puikiai skambančių elementų nuostabiausias orkestras.

Bohemiškos vestuvės - dekoro detalės

Viena mintis, vientisas stilius. Jei jau pradėjote gvildenti apie vestuvių dekoro stilistiką, labai linkėčiau tą pačią liniją išlaikyti visame kame. Labai smagu, o kartais ir įspūdinga derinti panašius stilius ieškant Jūsų šventei derančio skambesio, tačiau tuo pačiu labai rizikinga, kad tie stiliai ir nesusipyktų. Tad šiuo klausimu vadovaujuosi vienu principu: geriau yra mažiau.

Kaip kartais būna gaila stebėti kūrybines kančias išgyvenančius jaunuosius, bandančius sugalvoti kokią vestuvių temą pasirinkti ar dar geriau, konkrečias spalvas. Juk kas tinka vienam, visai gali netikti kitam. Ir visa ko pradžia turėtų būti ne tiesiog sugalvota tema, o tai turėtų apspręsti keletas niuansų, tad panagrinėkime tai detaliau.

  • Visas šventės dekoras turi pirmiausia derėti prie pasirinktos šventės vietos. Tai labai svarbu. Ir tai ne tik dėl stilių sutapimo (kad prabangoje būtų atsargiai parenkama dekoro stilistika, išvengiant grubaus ir pigaus vaizdo, o ir priešingai, visiškoje paprastoje aplinkoje nevertėtų rinktis prabangių derinių, nebent tai darant labai subtiliai ir atsargiai). Pati šventės erdvė pasufleruoja tiek spalvas, tinkančias šventei (pamąstykit, gal turėtų būti atvirkščiai, Jūsų šventei gal visai netinka erdvėje esančios spalvos), tiek tam tikrus elementus. Jei svajojote apie švelnias pastelines spalvas, o salė puošta ryškiomis raudonomis užuolaidomis, teks arba nukabinti užuolaidas, arba keisti šventės stilių, arba dar kartą pasvarstyti ar būtent ši erdvė tinkama Jūsų šventei.
  • Pats šventės dekoras – tema – spalvos, kad ir ką pasirinktumėte kaip pagrindinę ašį kuriamam dekorui, turi būti apie Jus ir derėti Jums. Kaip visiškai kardinalūs pavyzdžiai galėtų būti šie. Hipsterių porelė tikrai nesirinktų (o jei taip netyčia nutiktų, nesijausite, jog tai Jūsų šventė, tad nebijokite daryti kitaip) prabangios dvaro salės. Ir visiškai priešingai, ramūs, švelnūs ir elegantiški, klasiką mėgstantys žmonės sunkiai žiūrėtųsi laukinių vakarų stiliaus bare. Analogiškai ir dėl spalvų. Jei gyvenime kasdien esate tarp žemės spalvų, nesijausite labai jaukiai ir patogiai išsirinkę ryškias, netikras spalvas. Tad nesirinkite spalvų dirbtinai. Susidarykite savo ir savo antrosios pusės mėgstamiausias spalvas, galbūt kažką labai svarbaus Jums reiškiančio ir atsirinkite iš jų 2-3, iš kurių galėtumėte sukurti 3-4 spalvų ansamblį, kur vienos spalvos būtų išreikštos labiau, kitos mažiau.
  • Norint, kad šventės dekoras tikrai būtų išbaigtas iki galo, pirmiausia leiskite sau apsispręsti arba apsibrėžti, kaip vis tik atrodysite patys. Tai yra labai svarbi dalis pačios šventės tematikos ar spalvų derinio. Taip, kaip atrodysite Jūs, turi derėti prie visumos. Jei darote tradicines vestuves, paremtas tikrosiomis lietuviškomis tradicijomis, vargiai ar skaniai žiūrėsis pūsta ir blizgučiais dabinta nuotakos suknelė ar lakuoti jaunikio batai. Jei visa šventė prabangi ir elegantiška, Jūsų suknelė ir aksesuarai neturėtų būti pigūs ir ekstravagantiški. Ir visą tą skoningą skambesį lemia ne tik jaunųjų apranga. Tai ir šukuosena, ir aksesuarai, o ir dar svarbiau – batai. Labai dažnai nuotakos nepamiršta, jog batai turi būti patogūs (jei pamiršote, pasižymėkite), tačiau mano patarimas – šventei turėti kelias poras batų. Viena turėtų būti oficialiai daliai ir fotosesijai – tuo metu ypatingai svarbu, kad avalynė derėtų prie šventės stiliaus, o kiti – šokiams ir pačiam vakarėliui. Jei Jūsų šventė bus sudaryta iš kelių dalių, iš klasikinės pereinančios į kiek lengvesnį stilių, nepamirškite, kad atitinkamai turėtų atsispindėti ir Jūsų apranga.
  • Šventės nuotaika. Tai lygiai taip pat svarbi ašis, galvojant apie Jums tinkamą vestuvių dekorą. Jei planuojate šventę uždaroje miesto salėje – restorane, Jums tikriausiai nebus aktualu pramogų erdvės lauke. Tačiau priešingai, jei švęsite šalia gamtos, derėtų pagalvoti apie atskirų erdvių dekorą, kur būtų galimos pramogos ir svečių užimtumas, o tai lygiai taip pat galėtų apibrėžti Jūsų šventės stilių bei tematiką (juolab ir spalvas). Čia tuo pačiu ir visos netradicinės vestuvės. Jei Jūsų įsivaizduojama šventė niekaip neįtelpa į tradicinius ir įprastus šventės rėmus, planuojate aktyvią vakaro dalį, o galbūt tiesiog šokių vakarėlį, vėl gi, visa tai jau sufleruoja, jog dekoro tematikos turėtų būti geriau išieškotos ir tam pritaikytos.

Kitas dažniausias jaunųjų klausimas – nuo ko pradėti? Esu įsitikinusi, jog išgryninus ar bent apibrėžus vestuvių dekoro stilių, tematiką ir spalvas, pats pirmas darbas – kvietimai. Nuo to turėtų prasidėti kiekvieno dekoro įgyvendinimas, jei planuojate bet kokius apčiuopiamus kvietimus (turiu omeny, jei svečius kviesite ne žodžiu). Kvietimas į vestuves – tai be jokios abejonės pats tikriausias ir geriausias anonsas ir užuomina, kokios bus Jūsų vestuvės, kad žmonės žinotų ar bent nujaustų kaip patiems ruoštis Jūsų šventei (net jei nurodysite šventės „dress code“, žmonėms visada smalsu ir kokios spalvos dominuos).

Bohemiškos vestuvės - susodinimo planasVestuvių dekoras apima daugybę detalių, apie kurias gal net nesusimąstėte. Tai pirmiausia ne tik visos dekoracijos, gėlės ir spauda plačiąja prasme, bet ir tokios smulkmenos kaip papuoštas mineralinio buteliukas svečių kambary, ir pasitikimo žinutė, ir žiedlapių krepšeliai prie bažnyčios, ir kauburėliai gintaro dulkėms vidurnakčiui, ir t.t. Svarbiausia, kad visur dominuotų tas pats elementas ir spalva, tuomet visa ta galybė detalių susideda į didelę visumą. Gražią ir išpildytą dekoro visumą.

Ir niekas nepaneigs – šventiniai stalai ir visos aplinkos dekoras – dekoro kulminacija, kuriam reikalingas ypatingas dėmesys. O čia daug ir nepripasakosi, visi žino kur ir kaip ieškoti įkvėpimo atrandant savo šventei tinkamo dekoro detales. Ir vis labiau aplinkos dekoras išsiplečia ne tik sienų, bet ir lubų puošimu. Ir tai labai džiugina.

Dėliojant punktus ko nepamiršti dekoruoti, raginčiau nepamiršti šių esminių dekoro detalių – tai kėdės, staltiesės, serverėlės, indai. Juk visose detalėse galima atspindėti Jūsų pasirinktą šventės temą ir spalvas. Ir labai svarbu viską suderinti, jei tik turite galimybę, nes kaip naudosite prabangius elementus, jei staltiesės bus baltos, nutrintos ir jau daugybę šimtų vestuvių mačiusios? Jei ant stalų dėliosite gražiausias dekoracijas ir tviskančias žvakides, o jos labiau spindės už stiklus ir taures, sudėtus stalo serviruotėje?

Tiek daug dėmesio skiriant visam vestuvių stiliui ir puošmenoms, pagalvokite kaip lengvai viską gali sugadinti žmonės, tą dieną dirbantys su Jumis. Net nesusimąstėte? Informuokite paslaugų teikėjus apie vestuvių stilių. Tai nėra dekoro dalis, bet patikėkit, jei jūsų šventė bus rustic, o vakaro vedėjas pasipuoš smokingu, arba atvirkščiai, šventė „prabangios klasikos“ tema, o video operatorius karštą vasaros dieną bus su šortais, bus tikrai ne kažkas… Žmonės nederės prie bendros sukurtos visumos.

Kalbėdama apie spalvų ir bendro stiliaus derinimą visame dekore, jokiu būdu neturiu omeny, jog viskas iki mažiausių detalių turi būti viena spalva. Derinimo būdų yra įvairiausių. Kaip rekomenduoju pasirinkti kelias dominuojančias spalvas, taip turi būti bent viena jas prislopinanti ar apjungianti (dažniausiai tai būna balta ar kreminė – pagal nuotakos suknelės spalvą). Lygiai taip pat, turėdami bendrą elementą, jį galite naudoti skirtingose detalėse, tiek pačiose dekoracijose, tiek spaudoje. Tuomet ir spalvos gali būti skirtingos, tačiau juos vis tiek jungs vienas elementas ir tai žiūrėsis kaip vientisa istorija. Kaip vis tik visa tai painu bebūtų, ieškokit įkvėpimo. Įsiklausykit į save ir geriau būti nemadingiems, nei dirbtinai kurti tai, kas „ne apie Jus“. Galvokite plačiau ir įžvelkite ką galite padaryti kitaip, nekopijuojant aklai Pinterest nuotraukų. Ir nepamirškite, niekuomet nebūna dekoras sau, o gėlės ir spauda sau… tai vienas kumštis, bendras ritmas ir rezultate geriausias skambesys!

Gražiausių vestuvinio dekoro skambesių Jūsų šventėse!