Vestuvių planuotoja – ką ji veikia?
Lyg mistinis herojus, su kiekviena diena populiarėjantis mūsų drąsioje ir besikeičiančioje visuomenėje – vestuvių planuotoja. Vieni prisižiūrėję filmų, kiti tik iš nuogirdų bando įsivaizduoti kam ji reikalinga, kokie jos pliusai ir minusai, o svarbiausia – „nejau mes patys be vestuvių organizatoriaus negalime susikurti savo šventės“? Žinoma, kad galite! Ir labai didelė dalis besituokiančių Lietuvoje jas organizuojasi patys ar su artimųjų pagalba. Tik turbūt vėliau paklausius jų apie sėkmingą planavimo eigą gali išgirsti įvairiausių minčių… Ir dalis jų, tokių kaip „tiek nuvargom, kad geriau visai nereikėjo vestuvių“ – tikrai nuliūdina, nes tai viena nuostabiausių švenčių, kurių reikia laukti degančiomis akimis ir spurdančiomis širdimis, trypčiojant vietoje iš nekantrumo. Tiems, kurie net nenutuokia kas jų laukia nusprendus organizuotis vestuvių pokylį savarankiškai, atsakysiu paprastai: tai 1000 klausimų, kuriuos teks Jums išspręsti, ieškant teisingiausio atsakymo. Jei turite tam ūpo, laiko ir jėgų – valio. Jei vis tik pritrūksite, nepamirškite dviejų skambių žodžių – VESTUVIŲ PLANUOTOJA – reiškiančių šventę be rūpesčių. Net neabejoju, kad Jums teko girdėti įvairiausių mitų apie vestuvių planuotoją. Kaip šiomis dienomis baisiai populiaru, norėčiau ir aš sugriauti mitus, papasakojant ką iš tiesų veikia vestuvių planuotoja.

–          Vestuvių planuotoja padaro tik tai, ką pasakėm

Taip, ji būtinai įgyvendins Jūsų svajones, susikurtą viziją ir sutelks dėmesį į pagrindinius momentus. Ir neabejotinai papildys jas, įnešdama originalių sprendimų ir naudingų patarimų.

–          Aš juk nežinau kaip geriau pasirinkti….

Pirmą kartą susiduriantiems su vestuvių planavimu normalu nieko nežinoti. Tam naudinga bendrauti su patirties turinčiu žmogumi.

–          Siūlo tik tuos paslaugų teikėjus, su kuriais yra sutarę dėl atlygio

Jei dalis vedybų planuotojų ir dirba tokiais metodais, nereikėtų rikiuoti visų į vieną eilę. Jei Jums suteikiama laisvė be jokio spaudimo renkantis paslaugų teikėją iš keletos variantų, būkite tikri, kad tokiomis sąlygomis susitarimo tikimybė maža. O iš kitos pusės, dažnai planuotojai dirba su patikimais partneriais, dėl kurių yra visiškai ramūs, tad jei rekomenduoja, labiausiai tikėtina, kad jie Jūsų ir nenuvils. Ir avys ramios, ir vilkas sotus.

–          Neturi laiko susitikimams

Jei susitikimai planuojami iš anksto, laiko nebūti negali. Jūs – pagrindinė vestuvių organizatoriaus darbo priemonė, nes tik Jus gerai pažinęs ir įsigilinęs į poreikius ir nuogastavimus, gali tiksliai pataikyti su tinkama nuotaika tinkamai šventei.

–          Tai kaip vis tik išsirinkti geriausius muzikantus, vedėjus, apgalvoti, nepamiršti visų smulkmenų per vestuves?

Išsirinkti paslaugų teikėjus šiuo metu nėra taip sunku, nes jų pasirinkimo sąrašas yra be galo ilgas, bet didžiausias iššūkis yra pasirinkti patikimus ir geriausius savo srityje. Vestuvių planuotoja, turėdama patirties ir žinodama visus galimus iššūkius, patars, padės pasirinkti ir sukontroliuos, kad nei viena Jums svarbi, kad ir smulkmena, nebūtų praleista pro akis.

–          Tai vis tik kaip tinkamai priderinti jaunikio kaklaraištį prie nuotakos puokštės ar batelių?

Jums iškils ne tik tokie klausimai. Pasitarkite su nusimanančiais žmonėmis arba patikėkite šį rūpestį vestuvių planuotojai. Kurdama bendrą vestuvių stilių ji apgalvos net ir tokias detales, apie kurias nebūtumėte niekada pagalvoję. Nepamirškite, kad kiekviena maža detalė prisideda prie nuostabios visumos. Net jei nusprendėte šventę organizuoti savarankiškai, pasinaudokite vestuvių planuotojos konsultacija, kad galėtumėte „sudėlioti svarbiausius taškus ant I“.

–          Net neįsivaizduoju kiek kas gali kainuoti…

Ir tai visiškai suprantama. Vestuvių planuotoja parengs Jums detalų šventės biudžetą atkreipdama dėmesį į svarbiausias detales ir išskirdama kiek papildomai gali kainuoti kiti elementai. Jei Jūsų biudžetas griežtai ribotas, dar pačioje bendravimo pradžioje, pateiks pasiūlymus kaip galima keisti situaciją, kad Jūsų išsvajotą dieną būtų galima įgyvendinti konkrečiam biudžetui.

–          Ar tikrai visur suspėsim, niekur nevėluosim vestuvių dieną?

Jei laikysitės vestuvių organizatoriaus sudarytos dienos plano, visur viską spėsite. Įprastai planuotoja numato tinkamiausius scenarijus su rekomenduojamais laikais. Suprantama, kad jaunieji tą dieną nenori būti įspausti į laiką ir tiesiog mėgautis esama minute žvelgiant į mylimą žmogų nauju statusu, tačiau kai nuo Jūsų priklauso ir kiti žmonės, vertėtų laikytis sutarto plano ir aptartos eigos.

–          Ar paslaugų teikėjai patikimi? Juk negalėsiu rūpintis pati ar jie jau atvyko ar dar ne?

Jūs ir neturėsite fizinės galimybės sužiūrėti viską savarankiškai, nebent patikėtumėte visus klausimus artimiesiems. Vestuvių planuotoja, koordinuodama šventės eigą, sužiūri visus šiuos klausimus ir dar daugiau.

–          Noriu padaryti mielą staigmeną antrajai pusei vestuvių dieną, tačiau neturiu su kuo pasitarti

Vestuvių planuotoja įprastai tampa patarėja ne tik vestuvių organizavimo klausimu, bet ir visais asmeniniais, nebūtinai susijusiais su šventės eiga, klausimais, nesvarbu ar tai dėl dovanos ar staigmenos antrajai pusei, ar dėl nenumatytos pagalbos, pasitikti grįžtančius jaunuosius ar svečius iš oro uosto.

–          Tėveliai jaudinasi ar bus kas sutinka svečius

Svečius, kaip ir jaunuosius, šventės vietoje sutiks vestuvių planuotoja, o jei reikės, pagelbės ir įsikurti, nunešti daiktus ar padėti kitais klausimais.

Iš tiesų vestuvių planuotoja be visų šių pareigų yra ir žmogus, su savo asmenine patirtimi, požiūriu, pomėgiais ir charakteriu. Man labai svarbu, kad Jums patikčiau, pasitikėtumėte ir būčiau Jūsų geriausias patarėjas artimiausiu mūsų bendravimo metu (o gal ir po šventės).

Laukiu Jūsų laiškų ar skambučių!